Skulptutrer 1700-tal

480655

SKULPTURER, 2 st, i form av puttis, 1700-tal, förgyllda, senare kapitel i brons 1800-tal, grönmålad träkula 1900-tal, totalhöjd ca 34 cm

Proveniens: Fållans Gård, Trångsund

Omarbetade, ej ursprungligen tillhörande, lagningar, bortfall

Diverse

Monter 10

Skulptutrer 1700-tal

Budhistorik (14 bud)
3441200
6 400
3439516
6 200
3441196
6 000
3439516
5 600
3441195
5 400

Slutpris SEK:
6 400
644 EUR, 732 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.