Sameknivar

480649

SAMEKNIVAR, 4 st, 1900-tal, delvis benarbete, med slidor delvis i ben, en märkt sf 1995, längd 22,5-24 cm, träbitt medföljer

Slitage

Diverse, Etnografica, Vapen/Medaljer

Monter 14

Sameknivar

Budhistorik (10 bud)
3440726
1 400
3440724
1 300
3440721
3440068
3436945

Slutpris SEK:
1 400
141 EUR, 160 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.