Skål empirestil

480645

SKÅL på bronsfot, empirestil, 1900-talets början, slipad glasskål, fot med gripar, höjd ca 19, diameter 21 cm

Proveniens: Fållans Gård, Trångsund

Diverse, Glas

Skål empirestil

Budhistorik (5 bud)
3441087
750
3438177
700
3436994
650
3431283
550
3430639
500

Slutpris SEK:
750
76 EUR, 86 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.