Blomlåda / Jardinjär 1800-tal

480641

BLOMLÅDA / JARDINJÄR, 1800-talets mitt, Frankrike, fanerad valnöt med inläggningar i ben, beslag i mässing, insats i plåt, höjd 18, 50x34 cm

Proveniens: Fållans Gård, Trångsund

Skador

Diverse

Blomlåda / Jardinjär 1800-tal

Budhistorik (14 bud)
3440524
3 800
3435631
3 600
3432330
3 400
3432328
3432242
2 600

Slutpris SEK:
3 800
383 EUR, 435 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.