Arne Jacobsen skrivbordsstol Sjuan/3117

480615

ARNE JACOBSEN, skrivbordsstol modell 3217, Sjuan, Fritz Hansen, Danmark, 1960-tal, förkromat stålunderrede på 4 hjultrissor, klädsel i cognacsfärgat skinn, justerbar fot

Patina, fläckar, armlän med skador

Möbler, Stolar, Design

Rum 3

Budhistorik (13 bud)
3441340
6 600
3441346
6 400
3441340
6 200
3441338
6 000
3441335
5 600

Slutpris SEK:
6 600
665 EUR, 755 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.