Cassone

480614

CASSONE, 1700-tal, skulpterad ek, handtag av järn, höjd ca 43, 175x58 cm

Proveniens: Fållans Gård, Trångsund

Slitage, sprickor, lock med förstärkning, ytkskador

Möbler, Övriga möbler

Rum 7

Cassone

Budhistorik (21 bud)
3439021
3 200
3439020
3439014
2 800
3439019
2 800
3439014
2 600

Slutpris SEK:
3 200
322 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.