Takfotogenlampa nyrenässans

480610

TAKFOTOGRENLAMPA, 1800-talets andra hälft, nyrenässans, för 6 ljus, stomme i bronserad zink, polykrom majolika, behängd av prismor, frostad glaskupa med bemålad emaljdekor av svalor, höjd ca 95, diameter 62 cm

Kupan med nagg (nedtill)

Belysning, Taklampor

Rum 21

Takfotogenlampa nyrenässans

Budhistorik (23 bud)
3441408
4 400
3441410
4 400
3441408
4 200
3441407
3441407
3 600

Slutpris SEK:
4 400
443 EUR, 503 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.