Ljuskrona empire 1800-talets början

480603

LJUSKRONA, 1800-talets början, emprie, för 3 ljus, förgylld stomme, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 58 cm, diameter 48 cm

Proveniens: Fållans Gård, Trångsund

Slitage

Belysning, Ljuskronor

Rum 15

Budhistorik (8 bud)
3439097
9 000
3427834
8 200
3427164
8 000
3427161
7 200
3426849
6 200

Slutpris SEK:
9 000
906 EUR, 1 030 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.