Byrå senbarock

480590

BYRÅ, 1700-tal, senbarock, 3 lådor, beslag i brons, fanerad med ek och valnöt, höjd ca 81, 100x59 cm

Proveniens: Fållans Gård, Trångsund

Fanerbortfall, nyckel saknas, övre lådans lås saknas

Möbler, Skåp, byråer

Rum 5

Byrå senbarock

Budhistorik (23 bud)
3439162
6 000
3439161
5 800
3439160
5 600
3439150
5 400
3439157
5 400

Slutpris SEK:
6 000
604 EUR, 686 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.