Damarbetsbord sengustavianskt stockholmsarbete

480584

DAMARBETSBORD, sengustavianskt stockholmsarbete, fanerad med mahogny, intarisa dekor, skiva med dekor av snäcka, höjd ca 72, 64x41 cm

Proveniens: Fållans Gård, Trångsund

Slitage, blekt, fanerbortfall, nyckelbussning saknas

Möbler, Övriga möbler

Rum 3

Budhistorik (6 bud)
3438464
4 200
3433395
3431446
3 800
3426745
3426650

Slutpris SEK:
4 200
423 EUR, 480 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.