Trågsoffa gustaviansk

480572

TRÅGSOFFA, gustaviansk, omkring 1800, skuren dekor, bemålad och bronserad, längd ca158 cm

Proveniens: Fållans Gård, Trångsund

Renoverad, slitage, möjligen senare tråg

Möbler, Soffor

Rum 11

Trågsoffa gustaviansk

Budhistorik (44 bud)
3439244
22 000
3439016
21 000
3439236
20 000
3439016
19 500
3439232
19 000

Slutpris SEK:
22 000
2 215 EUR, 2 517 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.