Sybord sengustaviansk

480556

SYBORD, sengustavianskt, omkring 1800, fanérat i mahogny med, oval skiva med gallerkant i mässing, låda i sarg, draghantag i form av lejonmaskaron, brännmärkt IES, höjd 73, 57x42 cm

Proveniens: Fållans Gård, Trångsund

Sprickor, smärre fanerbortfall, slitage

Möbler, Övriga möbler

Rum 5

Sybord sengustaviansk

Budhistorik (7 bud)
3438643
4 400
3431447
4 200
3427827
3426764
3426615

Slutpris SEK:
4 400
443 EUR, 503 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.