Baljfåtölj sengustavianskt

480553

BALJFÅTÖLJ, sengustavianskt, dekor delvis träskuren och pastellage, förgylld och bemålad, bladhölstrade ben, bladstav samt hörnfleuroner

Proveniens: Fållans Gård, Trångsund

Renoverad, kompletterad, slitage

Möbler, Fåtöljer

Hylla 7

Baljfåtölj sengustavianskt

Budhistorik (9 bud)
3438433
6 000
3438430
5 800
3438428
5 000
3438425
3429058
3 400

Slutpris SEK:
6 000
604 EUR, 686 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.