Matgrupp Taserudsmöbler & Klarströms Möbelverkstad

480529

CURT ERICSON, matgrupp, 9 dlr, Taserudsmöbler & Klarströms Möbelverkstad, 1900-talets andra hälft, björk, gustaviansk stil, skuren dekor, stoppade sitsar, bordet märkt C Ericson Taserud Arvika 1974, bordets mått höjd 75, diameter 115, 2 iläggsskivor vardera bredd 50 cm medföljer samt dokumentation över möbeln

Smärre ytskador, klädsel med fläckar

Möbler, Matsalsmöbler

Rum 13

Budhistorik (17 bud)
3438572
6 200
3438596
6 000
3438572
5 800
3438595
5 600
3438572
5 400

Slutpris SEK:
6 200
624 EUR, 709 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.