Karmstolar ny Louis XVI

480522

KARMSTOLAR, 1 par, 1800-talets slut, Ny-Louis XVI bronserade, höjd 103, sitthöjd ca 46 cm

Proveniens: Fållans Gård, Trångsund

Slitage, skador, kompletterade fotavslut

Möbler, Fåtöljer

Rum 12

Karmstolar ny Louis XVI

Budhistorik (3 bud)

3434774
3427595
3427594

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.