Spelbord rokoko

480519

SPELBORD, 1700-tal, rokoko, fanérad med olika träslag, höjd ca 73, 121x60 cm

Proveniens: Fållans Gård, Trångsund

Fanerbortfall, slitage, senare ljusskivor, lagningar

Möbler, Övriga möbler

Rum 10

Spelbord rokoko

Budhistorik (13 bud)
3433469
3 200
3433468
3433467
2 800
3433466
2 600
3433465
2 400

Slutpris SEK:
3 200
322 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.