Stolar 1800-tal

480518

STOLAR, 3+3 st., 1800-tal, 3 med rotting i rygg och sitts, vitmålade med bronserad dekor, sitthöjd 42-44, höjd 84-93 cm

Proveniens: Fållans Gård, Trångsund

Slitage, lagningar, skador

Möbler, Soffgrupper

Rum 4

Stolar 1800-tal

Budhistorik (4 bud)

3439046
3438948
500
3438943
3438942

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.