Laskskrin kina

480513

SKRIN, lackarbete, Kina, 18/1900-tal, svart botten med handmålad dekor av blommor, höjd ca 12, 26x22 cm

Slitage, ett gångjärn något löst, nyckel saknas, kantavslag

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 10

Laskskrin kina

Budhistorik (14 bud)
3438247
3438239
3438235
950
3438235
850
3438193

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.