Flintlåspistol orientalisk

480488

FLINTLÅSPISTOL, orientalisk, 17/1800-tal, stock med inläggningar i silver, rikligt dekorerad med bl.a. silverplåt, otydliga stämplar, längd ca 52 cm

Proveniens: Fållans Gård, Trångsund

Slitage, vissa skador, defekt lås

Vapen/Medaljer

Flintlåspistol orientalisk

Budhistorik (27 bud)
3439102
9 000
3438986
8 800
3438860
8 600
3438984
8 400
3438860
8 200

Slutpris SEK:
9 000
906 EUR, 1 030 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.