Lockaskar gräddkannor silver

480445

LOCKASKAR, 1 par, GRÄDDKANNOR, 2 st, silver, askarna med datering 1871, kannorna med utländska kontrollstämplar, rokokostil, höjd ca 5-7,5 cm, vikt ca 280 g

Askar med bristningar, slitage

Silver

Monter 11

Lockaskar gräddkannor silver

Budhistorik (12 bud)
3436043
1 300
3432612
3432292
3432611
3432292

Slutpris SEK:
1 300
131 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.