Carl Björkman bägare silver 1700-tal

480376

BÄGARE, silver, Carl Björkman (Nyköping, verksam 1735-45), invändigt förgylld, höjd ca 8,5 cm, vikt ca 76 g

Litet monogram

Silver

Monter 5

Budhistorik (16 bud)
3437256
3437346
3437256
1 800
3437145
1 700
3437145
1 600

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.