Stolar empire

480356

STOLAR, 4 st., empire, 1800-talets första hälft, tillskrivna Ferdinand Fahlander (1815-1888, verksam i Dalarna), rygg med skuren dekor, senare bemålning och bronsering, stoppad dyna med textil klädsel, sitthöjd ca 48 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage.

Möbler, Stolar

Hylla 9

Stolar empire

Budhistorik (10 bud)
3437532
700
3437531
650
3437525
600
3437529
600
3437525
550

Slutpris SEK:
700
70 EUR, 80 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.