Buddha Burma

480346

BUDDHA, alabaster, Burma, 18/1900-tal, sittande på lotus, bär spår av bemålning, höjd ca 48 cm

Slitage, avslag

Orientaliskt, Konsthantverk

Rum 7

Buddha Burma

Budhistorik (22 bud)
3437254
4 200
3437252
3437252
3 800
3437249
3 600
3437248
3 400

Slutpris SEK:
4 200
423 EUR, 480 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.