Skåp rokoko ek

480299

SKÅP, ek, 1700-talets mitt, rokoko, dekor av bland annat kompassrosor i intarsia, 4 lådor, profilerade dörrar med bakomliggande hyllinredning samt 4 lådor och skedhylla, höjd ca 210, 127x47 cm, nyckel finns

Slitage, sprickor, blekt faner, renoverat, kompletterat

Möbler, Skåp, byråer

Rum 18

Skåp rokoko ek

Budhistorik (9 bud)
3437369
6 000
3437321
3 400
3436759
3 200
3435145
3430343
550

Slutpris SEK:
6 000
604 EUR, 686 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.