Marianne Richter "Bruna rosenträdet" rya, MMF

480248

MARIANNE RICHTER, "Bruna Rosenträdet", matta, AB Märta Måås-Fjetterström, formgiven 1945, rya, signerad MR AB MMF, ca 209x148 cm

Mindre slitage, saknar fransar

Mattor/Textilier

Marianne Richter

Budhistorik (5 bud)
3439848
8 000
3439547
4 600
3439103
4 200
3432133
3431042

Slutpris SEK:
8 000
806 EUR, 915 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.