Tallrikar Kina Qianlong

480224

TALLRIKAR, 5 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), varav 3 st, med dekor i famille rose-färger samt 1 i underglasyrblått och 1 i imari-färger, diameter ca 20-23 cm

Nagg, 1 tallrick med spricka, slitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 8

Tallrikar Kina Qianlong

Budhistorik (26 bud)
3436599
3437119
3 800
3436599
3 600
3436408
3 400
3436408
3 200

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.