Spegel med konsolbord, sengustaviansk

480206

SPEGEL MED KONSOLBORD, sengustavianskt, 1800-talets början, spegel med träskuren dekor av bl.a. pärlbord , förgylld med polerat guld och slagmetall, silverfolierat och fasetterat glas, överstycke med infälld gipsrelief, konsolbord med skiva i vit carraramarmor, delvis träskuren dekor samt i pastellage, total höjd 222 cm, bredd 60 cm, djup 37 cm

Renoverad, kompletterad, skador, lagningar, glas ej ursprunglig

Speglar, Möbler, Övriga möbler

Rum 5

Budhistorik (6 bud)
3440981
3429530
3428985
3428529
3428130

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.