Primus Mortimer Pettersson Palatset

480103

PRIMUS MORTIMER PETTERSSON (1895-1975): "Kyrka", bemålat skulpterat trä, etikettmärkt och betitlad, höjd ca 34 cm

Proveniens: May & Ingemar Bergströms konstsamling, Östersund

Smärre skador

Budhistorik (10 bud)
3433177
3 600
3432562
3 400
3429741
3 200
3432103
3 200
3429741
2 800

Slutpris SEK:
3 600
363 EUR, 412 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.