Firma Svenskt Tenn skålfat

480095

SKÅLFAT på fot, tenn, firma Svenskt Tenn, art deco, design möjligen Björn Trädgårdh, stämplad för 1931, höjd med hänkel ca 11,5, diameter ca 35,5, bredd ca 42 cm

Mindre slitage/repor

Diverse, Metall

Firma Svenskt Tenn skålfat

Budhistorik (10 bud)
3432938
3 400
3428746
3 200
3428746
3427432
2 800
3427432
2 400

Slutpris SEK:
3 400
342 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.