William Avar

480050

WILLIAM AVAR (Sédéh, Iran 1917-2012 Stockholm): Incarnation, signerad och daterad W Avar 65, olja på duk, 88x150 cm

UTSTÄLLD:
Genève, Petit Palais, Musèe des Beaux-Arts de la ville de Paris, William Avar, 29 oktober-29 november 1970, katalognr 12.

Rum 1

William Avar

Budhistorik (10 bud)
3439118
4 800
3439115
4 600
3439095
4 400
3436817
4 200
3439094
4 200

Slutpris SEK:
4 800
483 EUR, 549 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.