Harald Sallberg Självporträtt Stockholm Paris

479988

HARALD SALLBERG (1895-1963) (4): Självporträtt, signerad och daterad 36, numrerad 7/18 ex, litografi, bildmått ca 34x27,5 cm;
"Från hamnen"- Stockholm, signerad och daterad 1920, litografi, bildmått ca 36x23 cm; "På Montmartre, Paris 1924", signerad och numrerad 26/45, bildmått ca 6x5 cm;
"Roofs of London", osignerad, etsning, 16x24,5 cm

Oramade, gulnader, fläckar, veck, 1 med hål efter häftstift

Konst, Grafik, Stockholmiana

Rum 9, Vagga 2

Budhistorik (11 bud)
3432134
3432166
3432134
3432165
950
3432134

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.