Snusflaskor Kina

479961

SNUSFLASKOR, 12 st., porslin, Kina, 18/1900-tal, varierande dekor i underglasyrblått samt järnoxid, vissa med märke i botten, höjd ca 6-9 cm

Slitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 5

Snusflaskor Kina

Budhistorik (48 bud)
3432033
15 500
3432037
15 000
3432033
14 500
3432031
14 000
3432026
13 500

Slutpris SEK:
15 500
1 561 EUR, 1 773 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.