Skedfat Kina 1700-tal

479936

SKEDFAT, 5 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), konturerad kant, varierande dekor i famille rose samt underglasyrblått, längd ca 12-13 cm

Nagg, slitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 4

Skedfat Kina 1700-tal

Budhistorik (40 bud)
3431909
5 800
3432150
5 600
3431909
5 400
3432149
5 200
3431909
5 000

Slutpris SEK:
5 800
584 EUR, 664 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.