Stolar 1800-tal

479915

STOLAR, 1 par, 1800-talets andra hälft, provinsarbete, bemålade i vitt, förgyllda detaljer, träskuren dekor, ryggbricka med kopplade spjälknippor, sitthöjd ca 46 cm

Senare klädsel, färgbortfall

Möbler, Stolar

Rum 6

Stolar 1800-tal

Budhistorik

2017-08-26 kl 12:45
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.