Krigsspelskarta

479914

KRIGSSPELSKARTA, "Vinterkrigsspelet", 1910, bestående av: originallåda, kartor, 58 uppförstorade rutor från Generalstabens karta, spelpjäser i bly/tenn, 8 inbundna bilagshäften (linneklotband) 411-420, 413 och 418 saknas, 4 maskinskrivna och handskrivna papper med instruktioner, lådans höjd ca 56 cm

Ej komplett, nagg fläckar och slitage.

Diverse

Krigsspelskarta

Budhistorik (5 bud)
3430845
3430844
3430842
3430840
600
3421077
550

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.