Tallrik Kina

479892

TALLRIK, Kina, sent 1800-tal, porslin med dekor i underglasyrblått, Ø ca 25,5 cm

Tillverkningsdefekter, nagg

Orientaliskt, Porslin

Tallrik Kina

Budhistorik (8 bud)
3428169
600
3427973
550
3427351
500
3420418
450
3418788

Slutpris SEK:
600
60 EUR, 69 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.