Skålfat Kina

479891

SKÅLFAT, Kina, Qianlong, 1760-tal, porslin med dekor i underglasyrblått, Ø ca 28 cm

Glasyrnagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 4

Skålfat Kina

Budhistorik (9 bud)
3428206
750
3428164
700
3428173
650
3428164
600
3427828
550

Slutpris SEK:
750
76 EUR, 86 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.