Matgrupp

479870

MATGRUPP, 11 dlr, 1950-tal, bestående av: bord, 10 stolar varav 8 karmstolar, dynor med textil klädsel, bord med 3 iläggsskivor, lackerat trä, stolarnas sitthöjd ca 46, bordets höjd ca 72, 170 x 100, 3 iläggsskivor vardera 45 cm

En karmstol med avbrutet armstöd, flera dynor med nedslitet tyg på hörnen, bruks och åldersrelaterat slitage.

Möbler, Matsalsmöbler

Rum 10

Matgrupp

Budhistorik (3 bud)

3425782
3424179
3422353

Slutpris SEK:
40 EUR, 46 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.