Matgrupp

479804

MATMÖBEL, 9 dlr, 1900-talets första hälft, mahogny, träskuren dekor, bordet med 4-delat centralben med benavslut i form av lejontassar med hjultrissor, bordet märkt etikett "Property of Department of State" , klädsel i konstskinn, varav: bord, 2 karmstolar, 6 stolar, sitthöjd ca 44, höjd bord ca 74, diameter 114, 3 iläggsskivor á 45,5 cm

Bordsskiva med slitage, fläckar

Möbler, Matsalsmöbler

Rum 12

Matgrupp

Budhistorik (4 bud)

3429597
550
3427835
500
3420524
450
3420523

Slutpris SEK:
550
55 EUR, 63 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.