Werner West Kontorsstol

479788

WERNER WEST, kontorsstol, Wilhelm Schaumann Ab, Finland 1930-1940-tal, formpressad björkplywood och björk, stoppad sits samt rygg, roterande centralfot, justerbar höjd, gungmekanism, bär tillverkarens stämpel, sitthöjd 41, höjd 76 cm

Slitage och stötmärken på trädelarna, omklädd

Möbler, Fåtöljer, Design

Rum 2

Werner West Kontorsstol

Budhistorik (4 bud)

3429535
1 900
3423438
3423422
3420520
700

Slutpris SEK:
1 900
191 EUR, 217 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.