Skrivbord 1930-tal

479784

SKRIVBORD, 1930-tal, i Axel Einar Hjorts art, välvd form, två lösa hurtsar med lådor, björk, höjd ca 74, 200x82 cm, hurtsarnas mått 60, 44x54 cm, nyckel finns

Slitage och fanérskador, blekt skiva

Möbler, Kontorsmöbler

Rum 2

Skrivbord 1930-tal

Budhistorik (17 bud)
3430302
7 000
3430306
6 800
3430302
6 600
3430305
6 400
3430302
5 800

Slutpris SEK:
7 000
705 EUR, 801 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.