Bykgryta koppar

479737

BYKGRYTA, 1800-tal, koppar, på benställning, smedstämpel PEO, diameter ca 54 cm, höjd inkl. benställning ca 77 cm

Åldersrelaterat slitage

Metall

Rum 4

Bykgryta koppar

Budhistorik (11 bud)
3430909
3425678
750
3430905
700
3425678
650
3422661
600

Slutpris SEK:
81 EUR, 92 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.