Samling snusflaskor

479731

SNUSFLASKOR, 26 st., glas, Kina, 1900-tal, varierande dekor i polykroma färger, vissa med kalligrafi, höjd ca 6-9 cm

Slitage, en saknar lock

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 1

Samling snusflaskor

Budhistorik (10 bud)
3430603
3423382
3419654
3421304
950
3419654
900

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.