Porslin Kina

479707

TALLRIKAR, SKÅLFAT, BÄRTALLRIK, KOPP, 6 dlr., poslin, Kina, Qianlong (1736-1795), varierande dekor i underglasyrblått samt famille rose, diameter ca 8-23 cm

Nagg, sprickor, slitage, lagning

Orientaliskt, Porslin

Monter 1

Porslin Kina

Budhistorik (23 bud)
3430955
1 700
3430616
1 600
3430954
1 600
3430616
3430952
1 400

Slutpris SEK:
1 700
171 EUR, 194 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.