Berndt Friberg skål harpälsglasyr

479697

BERNDT FRIBERG, skål, Gustavsberg, stengods med harpälsglasyr, signerad med studiohanden och årtalsbokstav G, höjd ca 9, diameter 32 cm

Ett par micronagg vid fotring, bruksslitage

Keramik/Porslin, Design

Budhistorik (5 bud)
3430403
2 600
3429127
2 400
3428949
3419070
3418838

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.