Saltkar Empire

479685

SALTKAR, 1 par, glas, 1800-talets första hälft, empire, båtformade, romboid fotplatta, skärslipad dekor, längd ca 10 cm, höjd ca 9,5 cm

Slitage, mynningen med nagg, fotplattorna med nagg

Glas, Övrigt glas

Monter 2

Saltkar Empire

Budhistorik (14 bud)
3428217
3428185
950
3428216
900
3428185
850
3428027

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.