Bägare skedar 17/1800-tal

479676

SKED, silver, Niclas Warneck, (verksam 1727-1780) Karlstad 1751, SKED, silver, Lorentz Schröder(verksam 1801-1846) Landskrona, 1800-tal, BÄGARE, 2 st, silver, 1800-tal eller äldre, otydliga stämplar, svisselerad dekor, höjd ca 6,5-7 cm

Skedbladen med nötning, bägarna med bristningar och lagning, en med monogram

Silver

Visas på begäran

Bägare skedar 17/1800-tal

Budhistorik (4 bud)

3427602
450
3424758
3424158
3423689

Slutpris SEK:
450
45 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.