Broscher silver

479668

BROSCHER, 6 st., silver, delvis med markasiter, varav en med flerfärgad emalj föreställande en slöjstjärt samt en salamander med dekor av turkosimitationer, 2 med blå och gul trappslipade syntetiska stenar, stämplade John Lindgren, Sala 1950

Markasiter och stenar saknas, emaljskador

Guld/Smycken

Broscher silver

Budhistorik (6 bud)
3432621
550
3430439
500
3429772
450
3422912
3422559

Slutpris SEK:
550
55 EUR, 63 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.