Figurin

479579

FIGURIN, sannolikt Mars med Medusa-sköld, 1800-talets slut, elfenben, höjd ca 26 cm.

Svärdets klinga fattas, lansen är avbruten, genomgående torrsprick över sockeln, armen som håller spjutet är lagad i fogen mot kroppen, slitage, gulnader

Konst, Skulpturer, Diverse, Samlarobjekt

Figurin

Budhistorik (31 bud)
3428517
6 400
3428516
6 200
3428512
6 000
3428512
5 600
3428509
5 400

Slutpris SEK:
6 400
644 EUR, 732 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.