Figurin

479568

FIGURIN, Hebe, 1800-talets slut, elfenben monterad på sockel i trä, höjd med sockel ca 31 cm

Lagning samt bortfall på armen under kannan, slitage och mindre fläckar.

Konst, Skulpturer, Diverse

Figurin

Budhistorik (55 bud)
3428687
13 000
3428693
13 000
3428687
12 500
3428684
12 000
3428668
11 500

Slutpris SEK:
13 000
1 309 EUR, 1 487 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.